Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hafta hafta gebelik : 37. Hafta

Hafta hafta gebelik : 37. Hafta

Bebeğinizle geçirdiğiniz hafta hafta gebelik 37. haftada artık bebeğiniz 50 cm civarına ulaşmış konumda ağırlığı ise 2800 civarındadır. Bebeğiniz her gün 15 gr yağ kazanmakta bu onun için önemli çünkü vücut ısısını dengelemektedir. Kan ve şeker oranında da yardımcı olmaktadır.

Akciğerleriyle amniyotik sıvı alıp vererek hayata geldiğinde oksijen almaya hazırlanıyor. Başparmağını emerek ise meme emmeye hazırlık olarak görebiliriz. Bebeğiniz karnınızın altına indikçe daha rahat nefes alıyor olmanız sizin için oldukça rahatlatıcı olmalı. Bebeğinizdeki languo tüylerinin çoğu dökülmüş durumda. Bağışıklık sistemi hala gelişmekle birlikte anne sütüyle daha fazla gelişecektir. Bebeğinizin ilk dışkısında hamilelik boyunca biriken yeşil renkli mekonyum bulunacaktır.

Bebeğinizle geçirdiğiniz hafta hafta gebelik 37. haftada artık bebeğiniz 50 cm civarına ulaşmış konumda ağırlığı ise 2800 civarındadır.

Hafta hafta gebelik 37. Hafta da doktorunuz rahim ağzınızın yumuşamaya başlayıp başlamadığını kontrol edebilir. Vajinanın ön kısmına hareket edip etmediğine bakabilir. Bu sürecin bir günde veya birkaç haftada olabileceğini unutmamak gerekir.

Bu zamanlarda rahatlamak için ellerinizi ve bileklerinizi soğuk suda bekletebilirsiniz.

Devamlı sıvı tüketmekte ferahlatıcı bir etki yaratacaktır. Eğer iç çamaşırınızda ufak kan lekeleri görürseniz doğumunuza birkaç gün kaldığının habercisi olabilir. Bu zamanlardaki uykunuz hiç olmadığı kadar sizi zorlayabilir. Olabildiğince kendinizi yormamaya dikkat edin. Eğer kedi besliyorsanız, zehirlenme ihtimaline karşı dışkısını siz temizlemeyin.

Büyük gün yaklaştıkça uyumakta zorluk çekebilir, uyuyunca ise derin rüyalar görebilirsiniz. Anne olma fikrine alışmak zor olsa gerek. Sonuçta hayatınızı değiştirecek bir olay. Bundan fazlasıyla etkilenmiş olabilirsiniz. Hamilelik yogası yaparak kendinizi rahatlatmanız size iyi gelecektir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.