Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Güzel bir Cilt ve Sağlıklı Saçlar için Çörek Otu Kremi

Güzel bir Cilt Sağlıklı Saçlar için Çörek Otu Kremi

Çörek Otu Kremi Faydaları

 

Cilt ve Saç için pek çok yararı bulunan doğal çörek otu, yağı ve aynı doğallık ile üretilen kremi pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Cildi nemlendiren, bu şekilde cildin tazelenmesini sağlayan, aynı zamanda besleme özelliği ile cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri veren söz konusu krem yumuşak bir tenin oluşmasını da sağlamaktadır. Sadece bu anlamda değil, diğer pek çok konuda da vücuda katkı sağlayan söz konusu krem ile güzel ve hoş hissetmek mümkündür.

Romatizma ağrılarını dindiren, bu ağrıları etkisiz hale getiren çörek otu kremi bu tarz ağrıların yer aldığı bölgelere masaj yapılarak uygulanmalıdır. Böylelikle de kısa sürede etkisini gösteren kremin çok daha iyi ve rahat hissettireceği söylenebilir. Aynı zamanda ölü hücreleri gideren, tüm hücreleri yenileyen krem ile vücut kendini muhteşem hissedecektir.

 

Çörek Otu Kremi ve Saçlar

 

Saçlar için de bakım özelliklerinden faydalanılan bu kremin yağlı saçlara iyi geldiği de bilinmektedir. Saçların yağlanması dehidrasyon hormonu ile olurken, yağlı saçlar da tabi ki çabuk dökülür. Fakat çörek otu kreminde bulunan yağlar söz konusu hormona doğrudan etki ederler. Böylelikle de yağlanma ve saç dökülmesi giderilirken, saçın beyazlaması da geciktirilebilir.

Çörek otu mucizevi bir bitkidir. İçeriğinde yer alan bitkisel yağ, protein ve karbonhidrat ile çeşitli asitler ve mineraller doğrudan saçın, cildin yapısını güçlendirmektedir. Aynı zamanda vitaminler ile de vücudun beslenmesine ortam hazırlanır.

Öte yandan Parkinson, diyabetik patolojiler, glakom, bunama, şizofreni gibi hastalıklarda da çörek otundan fayda sağlanır.

Ancak en çok da eklem ağrılarını gidermek, kireçlenmeyi önlemek, kas ağrılarından kurtulmak için çörek otu kremi iyi gelmektedir. Sinir sıkışmalarında, lif yırtılmalarında ve omuz ve bel ağrılarında da bu krem kullanılır. Ancak unutulmamalıdır ki çörek otu kremi masaj yapılarak ilgili bölgelere uygulanır. Krem vücuda yedirilirken aynı zamanda söz konusu bölgeler yoğrulur.

Cilt lekelerinin giderilmesi, sivilcelerin söndürülmesi, cilt tonlarının eşitlenmesi, bakterilerin yok edilmesi, saç dökülmelerinin sonlandırılması, kuru ciltlerin nemlendirilmesi gibi çok farklı ve önemli faydalar da bu kremden sağlanır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.