Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hafta hafta gebelik : 38. Hafta

Hafta hafta gebelik : 38. Hafta

Hafta hafta gebelik de artık sona yaklaşıyoruz, bu hafta 50 cm civarında olan bebeğiniz gittikçe irileşiyor. Üç kiloyu geçtiğinin müjdesini verebiliriz. Orta boy bir pırasa uzunluğunda olan bebeğiniz hala yağ almaya devam ediyor. Beyin ve sinir sisteminde ufak gelişmeler yaşanıyor.

Doğum sonrası yemek yapımında zorlanacağınız için bir tanıdığınızla buzluğunuzu kolayca hazırlayabileceğiniz faydalı yiyeceklerle doldurmaya başlasanız iyi olur. Sulu yemekler ve etler ideal olacaktır. Hatta tatlı için bir kek bile depolayabilirsiniz.

Hafta hafta gebelik de artık sona yaklaşıyoruz, bu hafta 50 cm civarında olan bebeğiniz gittikçe irileşiyor. Üç kiloyu geçtiğinin müjdesini verebiliriz.

Anne sütü bebeğiniz için en ideal besin. İçinde protein, karbonhidrat, yağ ve vitamin bulunur. Bu besinler bebeğinizin ilk 6 ayında muhakkak ihtiyacı olan şeylerdir. Anne sütü birçok şeye karşı kalkan görevi görmektedir. Örneğin obezite, göğüs kanseri riskini azaltır. Kulak enfeksiyonlarına karşıda koruma sağlar.

Bu zamana kadar hiç emzirmemiş bir anneyseniz bu tavsiyeler sizin için bilgilendirici olacaktır. 24 saat içinde 8-12 kez emzirmeniz gerekmektedir. Çok mühim değilse bebeğinize anne sütü dışında bir şey vermeyin. Emzirirken çoğu anne başta ağrı çekebilir. Göğse doğru tutuş pozisyonu bunun için önem arz etmektedir. Bebeğinizin ağzı göğüs çevreni kaplamalıdır ve göğüs ucunuz bebeğin ağzında olmalıdır.

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra okumaya fazla vaktiniz kalmayabilir. Bunun için bebek bakımıyla alakalı kitaplar edinmek ve farklı görüşleri okumak sizin için iyi gelebilir. Hafta hafta gebelik 38. Hafta da bebeğinizin diğer seslere göre tercih ettiği anne sesini göz önünde bulundurursak kitabı sesli bir şekilde okumanız bebeğiniz açısından da iyi olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.