Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hafta hafta gebelik : 39. Hafta

Hafta hafta gebelik : 39. Hafta

Gittikçe sona yaklaşan hamilelik döneminizde bebeğiniz 3-3,5 kilo arasında boyu ise ortalama 51 cm. Hafta hafta gebelik de 9 ay önce tek hücreden oluşan bebeğiniz artık 200 milyon hücreye sahip. Ölçüleri son haftalarda fazla değişiklik göstermese bile beyni inanılmaz bir gelişimle gelişimini sürdürmekte. Pembe cildi beyaza bürünmektedir. Ufak bir karpuz ağırlığına gelen bebeğiniz biran önce dışarıya çıkmayı bekliyor. Erkek bebeklerin kız bebeklere göre daha ağır bir kiloyla dünyaya geldiği gözlemlenmiştir.

Doğumdan sonra vücudunuzun eski haline dönmesi zaman alacaktır. Genişleyen belinizin, göbeğinizin eski haline dönmesi biraz süre alsa da hızla kilo verdiğinizi göreceksiniz. Tamamen eski kiloya dönmeniz yine zaman alabilir. Doğumdan sonra yaklaşık 2 hafta süren bir kanamanız olabilir. Başta kırmızı renk olsa da gittikçe sarıya ve sonrada beyaz renge dönüşecektir.

Gittikçe sona yaklaşan hamilelik döneminizde bebeğiniz 3-3,5 kilo arasında boyu ise ortalama 51 cm. 

Hafta hafta gebelik de bu hafta doğumdan sonra kendinizi toparlayabilmeniz için oluşacak fırsatları değerlendirmeniz gerekmektedir. Bebeğinizin uyumasıyla sizde uyumaya çalışsanız iyi olur. Kafeinli veya alkollü içeceklerden uzak durarak bol sıvı tüketimine özen gösterin.

Doğum sırasında ağrı kesici almayı düşünüyorsanız muhakkak doktorunuza danışarak alın. Acil bir karar almayın ve doğumunuza girmeden önce doktorunuzla konuşarak bu sorunu da halletmeye çalışın.

Hamileliğin son gebeliğin ilk haftaları için besin önerilerimiz kuru meyveler, yoğurt, yoğurtlu içecekler, ay veya kabak çekirdeği olabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.