Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hamile Kalmak

Hamile Kalmak

Hamile kalmak bir bayanın ve bir erkeğin hayatında pek çok yönden değişiklikler yaratabilecek en özel durumlardan birisidir.Bu zamana kadar hamilelik veya gebelik kavramlarının sağlıksal boyutları üzerinde daha çok konular paylaştık.Ama hamilelik kavramının yani hamile kalma olgusunun bir de psikolojik tarafı var.

Bazı kadınlar Türk toplumunun da getirmiş olduğu anaç ruhla hamileliğe sıcak bakarlarken bazı kadınlarda ise vücudunda ve hayatında olaşak değişikliklerin olumsuz yönlerini algılayarak hamile kalmaya karşı soğuk davranmaktadırlar.

Aslına bakarsanız bazı insanlar için kendilerini düşünmediklerinin, bu dünyaya bir birey getirip onu en iyi şekilde yetiştirmeye çalışarak, kendi hayatının önüne başka bir hayatı koyabildiklerinin kanıtıdır.Hamile bir kadın fiziki anlamda kendini huzursuz hissedebilir, veya sancılardan, bulantılardan korkuyor olabilir.Ama genel olarak bir kanı vardır ki çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda bunların hiçbiri gözünüzün önüne gelmez.

Çocuk sevgisi gerçekten başka bir şeydir.Özellikle 1 yaşından 5-6 yaşına kadar çocukların tatlılıkları mahsumiyetleri dünyadaki en güzel şeylerdendir.Ger.i her yaşın ayrı bir telaşı ve güzelliği olacaktır ebeveynler için ama bir çocuğun bu küçüklük dönemleri asla unutulmaz.

Dünyada insan ırkının devamı için doğanın bir kanunu olarak üreme ve hamilelik kavramları çarkın büyük bir parçasıdır.Bunu bize sunulmuş bir nimet, hayatımızı renklendirmek ve gerçekten sevigimizi verecek bir fırsat olarak düşünmeliyiz.İnsan hayatında çok önemli bir parçadır.Belki doğum olana kadar kilo alacaksınız ve sancılar çekeceksiniz ama, belkide korktuğunuz çekindiğiniz şey size hayatta aradığınız gerçek mutluluğu verecek olan duygular.Bunu bilmenizin tek yolu ise çocuğunuza kucağınıza alarak ne kadar küçük savunmasız ve size muhtaç olan bir canlı olduğunu görmenizdir.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.