Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Hamilelikte İlk Belirtiler

Hamilelikte İlk Belirtiler

 

Hamilelik, hemen hemen her genç kızın rüyasına giren, aslında ne olduğunu tam olarak bilmediği ama çok istediği bir olaydır. Doğanın kanunu gereği insanlar evlenirler ve ailelerini büyütmek adına çocuk sahibi olurlar. Hamilelik bayanlar için çok değişik ve özel bir durumdur. bayanlar her ay yaşadıkları adet kanamalarıyla yumurtlamaya hazır hale gelmektedir. Bunun sonucunda eğer ilk günlerde döllenme gerçekleşmiş ise döllemiş yumurta 7-10 gün sonra anne rahminde oluşmaya ve sonrasında gelişmeye başlamaktadır. Bebek 6 haftalık olduktan sonra kalp atışları duyulmaya ve annenin hormonları değişmeye başlar. Değişen hormonlar ise vücutta bazı belirtiler yaratmaktadır. Hamilelikte ilk belirtiler bulunmaktadır.  Bu belirtiler genel olarak, adet gecikmesi, baş dönmesi ve mide bulantısıdır.

Gebeliğin kesin olarak anlaşılması için hamileliğin ilk belirtileri görülmesinden sonra uygulanması gereken bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden ilki idrar testleridir. Eczanelerden alacağınız idrar testleri ile %99 oranında sonuç alabilmek mümkündür. Test yaptıktan sonra çubuğun üzeri çift çizgi halini almışsa, hemen ikinci yöntem olan kan testi ile sonucu kesinleştirmeniz gerekir. Laboratuvar ortamında yapılan kan testinin sonucu, herhangi olağanüstü bir durum olmaması şartıyla kesindir. Bu aşamadan sonra herhangi bir kadın doğum uzmanına görünerek, ultrason yöntemiyle hamileliğinizi netleştirmek mümkündür. Aklınızda herhangi bir soru kalmasını istemiyorsanız ve hamileliğinizden kesinlikle emin olmak istiyorsanız, bu üç yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.