Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Kadınlarda Ruh Sağlığı

Kadınlarda Ruh Sağlığı

Yaratılış farklılıklarından kaynaklanan sebepler dolayısıyla, kadınlar erkeklere oranla daha duygusal canlılardır. Bu durumları geçirdikleri travmalarda daha büyük problemler yaşamalarına sebep olmaktadır. Depresyon hali olarak nitelendirilen bu vaka, çoğu zaman psikoterapi sayesinde geçmektedir.

Psikoterapi; beyinsel ve duygusal problemleri olan ve bu sıkıntıları tek başına çözemeyen kişilere, tamamen planlı bir şekilde, teknik yöntemler uygulanarak sürdürülen bir tedavi şeklidir. Bu yönteme genelde kadınların başvurmalarının sebebi de daha duygusal ve narin bünyeye sahip olmaları gösterilebilir.

Her ay belirli periyotlarla adet geçiren, çocuklarının bütün sıkıntılarını üstlenen, eşinin iş durumunu en az eşi kadar düşünen bir kadının psikolojik problemlerinin olması da gayet normal görülse gerek.

Psikolojik yardım alacak maddi güce sahip olmayan kadınlara önerimiz ise; dertlerini içlerine atmak yerine çevresindeki insanlarla paylaşmayı, her şeyi kafalarına takmamalarını ve düzenli yaşamalarını sayabiliriz. Öyle ki yatma kalkma ve yemek saatlerinin düzensizliği de ruh sağlığına kötü yönde etki etmektedir.

Bu çözüm önerileri arttırılabilir elbette. Kişilik kavramı üzerinde sayısız çalışma yapmış Freud un dediği gibi “dünyada ki insan sayısı kadar terapi yöntemi vardır” Siz kadınlara kendinize uygun olanı bulmak düşüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.