Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Pişik Yapmayan Bebek Bezi Hangisi

Bebek Bezi Pişik Yapar Mı?

Bebeğiniz in en hassas noktası için en özel bezi özenle seçiyorsunuz. Bebek bezi bebeğinizin 2,5-3 yaşına kadar ihtiyaç duyacağı bir üründür peki ya bu ürün ona zarar veriyorsa? Ona uygun olan bezi nasıl seçeceksiniz?

Bebek bezleri ikiye ayrılır kullan at olanlar ve yıkanılıp kullanılabilenler. Yıkanıp tekrar kullanılan bezler bebeğinizde pişiğe neden olur. Bebek bezini seçerken üzerinde yazan numaralara ve aylara göre seçmelisiniz, bezin bebeğe uyumu oldukça önemlidir. Bebek bezi ne kadar emici ise pişik ihtimali o kadar en aza iner.

Dermatolojik olarak test edilmiş cilde zarar vermeyen bebek bezi tercih etmelisiniz. Pişik özellikle bezin sürtmesi, idrarın bebeğin bez bölgesinde birikmesi ile tahriş olması sonucu oluşan kızarıklık ya da açık yara şeklinde meydana gelmektedir.

Hijyen eksikliğinden kaynaklanan pişik için öncelikle bezinizi sık sık değiştirmelisiniz. Kaliteli bez tercih etmelisiniz. Doğru boyda olan bezi tercih etmelisin. Bebeğinizin altını günde 5-6 kere değiştirmelisiniz. Bu şekilde geçerli temizliği sağlamış olursunuz. Ayrıca bezlerin farklı modelleri de bulunmaktadır. Külot şeklinde olan bezlerde daha hijyenik olarak görülmektedir. Bebek bezinin yanında bebeğinizin altını değiştirirken ıslak mendil kullandıktan sonra ıslak ıslak bezi değiştirmemeli kurulayıp öyle bezini değiştirmeliyiz. Birbirinden farklı bez modelleri arasından bebeğiniz için en uygun olanı seçmeye özen gösterin. Kaliteli olanı seçmek bu konuda çok önemlidir. Daha fazla para ödeyip de zarar vereceğinize uygun olanı almaya çalışın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.