Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Sezaryen Doğum Sonrası Normal Doğum Şansı

Sezaryen Doğum Sonrası Normal Doğum Şansı

Sezaryende rahim yatay olarak kesileceğinden dolayı, o bölgede ikinci bir doğum sırasında herhangi bir zorlama ile yırtılma şansı da düşüktür.Bu yüzden sezaryen doğum yapan hamile kadınlar daha sonraki doğumlarını normal doğum şeklinde yapabilme şansına sahiptirler.

Sezaryen doğum yapmış ve ikinci doğumunu normal olarak yapan kadınların operasyonlarının başarılı geçme oranı %60 tır.Yani bu tarzda yapılan her 100 ameliyattan 60′ı başarılı geçmektedir.%40 lık kısımda kalan kısımda da normal doğum olarak başlayıp sonradan sezaryene dönen ameliyatlar görülebilmektedir.

Bu tip doğum yapan kadınlara doktorlar tarafından suni sancılar verilmemekte ve doğumun son derece normal kendi gidişatı ile gitmesine izin verilmektedir.Ortalama olarak müdahele edilmeden 8 – 10 saat içerisinde doğum gerçekleşebiliyorsa sezaryen sonrası vajinal doğum başarılı geçmiş olmaktadır.Ama yine de %40 lık bir oran o kadar ağrı çekildikten sonra bile son dakika bile olsa sezaryene gidilme şansı yine de bulunmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.