Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Tüp Bebek Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır ?

Tüp Bebek Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

Tüp bebek tedavi yöntemi için genellikle önerilen bazı zamanlar vardır. Bu zamanlar düzenli bir adet döngüsü olan bayanlar için adet döngülerinin başladığı günden itibaren 2. veya 3. günüdür. Ancak düzensiz bir adet döngüsüne sahip olanlar veya hiç adet döngüsü yaşamayan bayanlar tüp bebek tedavisi için istedikleri gün gelebilmektedirler. Ayrıca bir defa yaptıracağım ve yaptırdığımda hemen hamile kalacağım diye bir durumda her zaman olmayabilir. Bu nedenle tüp bebek yöntemi denemesini 10-12 defaya kadar tekrarlayabilirsiniz. Bunda herhangi bir tehlike yoktur.

Kısırlık İçin Yapılabilen Diğer Tedavi Yöntemi Nedir?

Kadında yumurta hücresi üretiminde bulunan herhangi bir sebepten dolayı gebe kalamama durumu söz konusu ise yumurta nakli yani donasyonu yapılabilir. Bu durumda donörden yani yumurta hücresini veren vericiden alınan yumurta laboratuar ortamında gebe kalmak isteyen alıcının eşinden de alınan sperm ile döllendirilerek embriyo oluşumu sağlanır ve kadının rahmine yerleştirilebilir. Ülkemiz de bu işlem serbest ve yasal olarak yapılmamasına rağmen Kıbrıs da rahatlıkla yapılabilmektedir. Üstelik Kıbrıs yumurta donasyonu konusunda oldukça iyi bir başarı oranına sahiptir. Sizler de bu nedenlerden dolayı hemen umutsuzluğa kapılmayın.

Bebeğimin Cinsiyetini Seçebilir Miyim?

Özellikle ülkemizde erkek çocuk sahibi olmak için defalarca çocuk sahibi olan ya da erkek çocuk doğurmadı diye eşlerini boşayan, şiddet uygulayan birçok eş vardır. Yani cinsiyetin bu kadar önemli olduğu ülkemizde eşler tedavi sırasında önceden bebeklerinin cinsiyetini belirlemek istiyorlar. Ülkemizde değil ama Kıbrıs da yapılabilen PGT yöntemi ile hem bebeğin cinsiyeti hem de sahip olabileceği genetik hastalıklar önceden belirlenebilmektedir. Kıbrıs cinsiyet seçimi konusunda kendini geliştirmiş ve sadece ülkemizden değil dünyadan da rağbet gören yerler arasına girmiştir.

Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır konusunda videolu anlatımları isterseniz internet üzerinden bulabilirsiniz, fakat biz bu yazımızda yer vermeyeceğiz. Rabbimizden isteyen herkese hayırlı evlatlar vermesini temenni ederiz. Tüp bebek süreci sabır ve moral isteyen bir süreçtir o yüzden mümkün olduğu kadar olumsuz düşünceleri kafanızdan silmenizi öneriyoruz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.