Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Uzun ve Etkiliyici kirpikler yapmak için maskara nasıl sürülür ?

Gözlerini ve bakışlarınızı daha etkiliyici yapmak ister misiniz? Uzun ve keskin kirpiklere doğru maskara uygulamaları ile sizde sahip olabilirsiniz.Bu gün sizlere etkiliyici ve dolgun kirpiklere sahip olmak için maskara sürme tekniklerinden bahsedeceğiz.

Bunu yapmak aslında çok basit, özellikle  aynaya baktığınızda işte bu on numara kirpik diyebileceğiniz ve gün boyu   istenen etkiyi sürdüren uzun kirpikleri elde etmek için bir kaç kez, maskaraya yeniden sürmelisiniz.Ancak iş bununla bitmiyor uzun Kim Kardashian kirpikleri gibi bir görünüm için bilmeniz gereken bir çok ipucu daha var.. Kendi kirpiklerinizi daha profesyonel maskara sürümleri ile upuzun yapacak bazı makyaj hilelerine sizde göz atın!

1. İlk önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın :  Tüm makyaj sanatçıları aynı hileyi konuşuyoruz. Eğer maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi güzelce kıvırın, bu şekilde kirpikleriniz de  uzun ve güzel bir görünüm elde etmek için en etkili yol olduğunu göreceksiniz. Eğer bir kirpik kıvırıcı kullanmak istemiyorsanız, her zaman rimel uygulayarak ve yukarı ve geri hala ıslak iken kirpikleri itmelisiniz. Ayrıca bu kirpikleri kırmaz emin olun ve daha çok kıvırın, ilk önce astar uygulayabilirsiniz.

2. Maskaranızı temizleyin : Eğer kirpiklerde oluşan  kümeleri önlemek ve kirpiklerinize daha şık bir görünüm vermek istiyorsanız,  doku bir temiz bez ile rimelinizi temizleyin.

3. Kirpikleri kıpırdatmayı unutmayın : Normalde biz sadece yukarı aşağı sürüp geçiyoruz ama maskara sürerken kirpikleri kıpırdatmak   kökten uca gitmesini sağlar .Ayrıca kirpikleri kıpırdatarak   kaydırarak, özellikle üst kirpiklerde ki etkisi , gerçekten gözlere dramatik bir görünüm ekliyor. Kirpik, göz kırpması ortasına geldiğinde sürerseniz, kirpikler bütün maskara ile kaplanmış olur. Bir dolgun görünüm için için, kirpiklerin dış köşelerinde de kıpır kıpır yaparak sürmeye başlamak ve gözün merkezine hareket ederek sürmek  daha yoğun ve uzun görünmesini sağlar…

Uzun ve Etkiliyici kirpikler yapmak için maskara nasıl sürülür ?

4. Bir den fazla zik zak hareketi ile sürün  : Bazı makyaj sanatçıları kirpiklerde  mükemmel bir görünüm elde etmek için, birden fazla  Maskara hareketi zik zak  kullanmayı tercih ediyor. Eğer düz, tam kirpiklere almak istiyorsanız, gözün dış köşesinden dışa doğru çekin elinizi çapraz tutarak, ucu ve kökünden bir zikzak hareketi ile  rimel uygulamak gerekir. Bu, kirpiklerde güzel ve mükemmel bir görünüm sağlar.Özellikle kedi gözü makyajında,  muhteşem eğik güçlendirilmiş olan bu hile yapabilirsiniz. Ayrıca maskara üç kat sürmeniz gereklidir.

Özet ;

  • İlk önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın 

     Tüm makyaj sanatçıları aynı hileyi konuşuyoruz. Eğer maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi güzelce kıvırın, bu şekilde kirpikleriniz de  uzun ve güzel bir görünüm elde etmek için en etkili yol olduğunu göreceksiniz.

  • Maskaranızı temizleyin

    Eğer kirpiklerde oluşan  kümeleri önlemek ve kirpiklerinize daha şık bir görünüm vermek istiyorsanız,  doku bir temiz bez ile rimelinizi temizleyin.

  • Kirpikleri kıpırdatmayı unutmayın

    Normalde biz sadece yukarı aşağı sürüp geçiyoruz ama maskara sürerken kirpikleri kıpırdatmak   kökten uca gitmesini sağlar .

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.