Hamilelik, Doğum, Çocuk ve Kadinlara Sor bölümü ile Aradığınız tüm bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Hemen patik.org adresini ziyaret et bilgiyi kaynağından al.

Yumurtlama Dönemi ve Hamile Kalma

Yumurtlama Dönemi ve Hamile Kalma

Hamileliğin gerçekleşmesi için bir sperm, kadın tarafında bir yumurta olması ve döllenmesi gerekir bunu içinde kadının yumurtlama döneminde olması gerekmektedir.

Bunun içindirki hamile kalmak istiyorsanız yumurtlama döneminizi iyi takip etmeli ve bu dönemde ilişkilerinizi sıklaştırmanız gerekmektedir veya hamile kalmak istemeyen biride olabilirsiniz burada da sizin yapmanız gereken yine aynı şekilde yumurtlama döneminizi takip ederek bu dönemde doğum kontrol yöntemlerini kullanmanız gerekmektedir.Eğer kullanamıyor iseniz ilişkiden uzak durmalısınız.

Yumurtlama Dönemi Belirtileri

 

  •  Vucut ısısında hafif artış genellikle 1 veya 1/2 dece artış olur.
  •   LH yüksek düzeyde olur luteinizan hormonu bir ev idrar testi ile ölçülebilir.
  •  Servikal mukus veya vajinal akıntı, net ince ve esnek görünebilir
  •  Göğüslerde hassasiyet
  •   Karında şişkinlik
  •   Lekelenme Işık
  •   Karnın bir tarafında hafif bir ağrı veya acı

Hamilelik İçin 7 İpucu
  1.Eşinizle İlişki: Yumurtlama döneminizden 1 ila 2 gün önce ilişkiye başlamak hamile kalmanızı önemli ölçüde artırır. Ama döngülerin uzunluğu değişir ve bazı kadınlarda dögü düzensiz olabilir veya yanlış hesaplamış olabilir. Sperm 5 güne kadar bir kadının vücudunda yaşayabilir. Ancak tavsiye edilen yumurtlama döneminizden 1 2 gün önce başlayarak dönemden sonra 2 3 gün boyunca sık sık ilişkiye girmenizdir.

 2. İlişkiden Sonra Uzanın: Tuvalete gitmeden önce spermin yukarı yüzmesi için bir şans verin. İlişkiden sonra en az birkaç dakika yatakta kalın.

   3. Bir Sperm Dostu Çevre oluşturun: Vajinal spreyler, kokulu tamponlar, yapay yağlar dan kaçının. Onlar vajinanın normal asit seviyesini değiştirir.

 4. Yumurtlamadığınız zamanı bilin: Vucut sıcaklığınız. Ayrıca yumurtlama öncesi idrarda hormon değişikliklerini kontrol etmek için bir yumurtlama dönemi için kullanılan testlerden kullanabilir.

    5. Stres Yok: yoga, meditasyon, ya da stres azaltmak için uzun yürüyüşler yapmayı deneyin. Araştırmalar stresin hamile kalmayı engellediğini gösteriyor. İşinizden ayrılmanız veya hayatınızı değiştirmeniz gerekmiyor. Egzersiz yapmak ya da eşiniz ile el ele tutuşmak gibi basit eylemler ile stresi düşürebilirsiniz.

 6. Sağlıklı Kilonuzu Koruyun: Kilo kontrolü olmayanlarda yumurtlama dönemi düzenli olmayabilir ayrıca hamilelik için gerekli hormonların seviyesini bozabilir. Sağlıklı boy kilo oranı 18.5 ve 24.9 arasında olmasıdır.

    7. Bir Erkek veya Kız Çocuk mu? Bebeğinizin cinsiyeti seçmek için kesin değil ancak doğal yolları vardır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.